Kral Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kral Forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

PLAY -OFF Lar Başlıyor

YazarMesaj
AHMETCAN
Amatör
Amatör
AHMETCAN

Rep Puanı : 227

PLAY -OFF Lar Başlıyor Empty
MesajKonu: PLAY -OFF Lar Başlıyor   PLAY -OFF Lar Başlıyor EmptyCuma Nis. 16, 2010 4:45 pm

Heat

Sönük bir Off-season ve şov başlasın!

03.11.2009 00:50:28
<!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]--> <!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]--> 2002 yılından beri taraftarı olduğum Miami’nin Atlanta’ya yenildikten sonra önemli hamleler yapacağını Boozer, Hedo, A.Miller gibi bir yıldızı kadrosuna katıp iddialı bir hale geleceğini ve 2010’u 2006 ateşinin yeniden doğacağı sene olarak düşünürken Riley’in üşengeç ve yatış modundaki ruh hali ve herkesi etkileyen ekonomik krizin Miami üzerindeki etkisiyle birlikte 2009-2010 sezonuna girdiğimiz şu günlerde Miami için çok umut dolu olmasa da Atlanta serisini off-season’u ve bu sezonu inceleyen keyifli bir yazıyla karşınızdayım.

Detaylara değinmeden önce biraz yüzeysel biraz değerlendirme yapalım. Miami için son derece durağan bir off-season oldu. Hatta bir aralar Spurs’ün yaptığı hamleleri görünce Riley’in off-season’un başladığından haberi olmadığını düşünmeye başladım hatta kralın takımının uçan adam Moon’a yaptığı teklifi karşılamadığında sezon içinde o kadar iyi oynamış bir adamı gönderdiği için ona olan kötü hislerim bir kat daha arttığı anlarda bari Blount’u göndersin diye içimden geçirirken Q-Rich gibi bir şutörün geldiği karşılığında ise Blount’un Minnesota’nın yolunu tuttuğunu görünce hiç yoktan Riley Minnesota GM’sinden iyi diye bir fikre kapıldım. Tam işler yoluna giderken Beasley’in gene uyuşturucuyla yakalandığını nette takılırken gördüm hem de Twitter’ına bilinçli olarak koyduğu bir resim sonucunda yakalanmış ve Houston’da tedavi altına alınmış. Sonraki günlerde Beasley’in babasının hüzün dolu demeçlerine şahitlik edince içim burkuldu. Neyse konumuza dönelim.

Atlanta serisi

2006’dan bu yana Heat taraftarı Wade’ı ve onun tek kişilik şovunu izlemekte. Hiçbir Heat taraftarının Wade’i izlemekten sıkıldığını düşünmüyorum ama 2006’yı özledikleri de bir gerçek. Heat yine playoff’ta yarı final kapısını aralamadan Florida’nın sıcak güneşine ve sahillerine dönmüştü… NBA otoriteleri Heat-Hawks serisinin çekişmeli geçeceğini söylüyorlardı. Zaten öyle oldu 7. maça gitti seri ancak sevinen Hawks taraftarıydı. Wade’ın tek kişilik şovuna yardımcı bulamaması Beasley’nin her top potaya mentalitesiyle devam etmesi JO’nun etkisizliği Chalmers’ın her topu Wade’e vermesi kaçınılmaz sonu maalesef getirdi.

Sönük bir off-season

Playoff bitmişti ve Riley’in bir şeyler yapması gerekiyordu. NBA takımlarının çoğunun 2010 yatışında olması Riley’in elini kolaylaştırdı. Utah’ın Boozer’ı neredeyse yok pahasına verecek olması Hedo’nun boşta oluşu bir hamle yapma ortamı sağladı. Ancak Riley 2010 yatışına geçti. Q-Rich, Arroyo ve Randolph. Draft katkısı da gelmedi. Beverleey ve Doizer sezonu komşuda geçirecekler.

Q-rich

Takıma istikrarsız Q-Rich geldi. Q-Rich gibi bir oyuncuya 4 sene NY gibi bir takımda oynadığı için istikrarsız demek haksızlık ancak sadece bir yazda 3 kere takas edildi. Grizlies-Clippers, Clippers-Timbewolves, Timberwolves-Heat katıldığı takaslar. NBA rekorlarında bu sayının kaç olduğunu bulmak için çok araştırdım ama bulamadım. Herhalde ilk 10’a girmiştir. Q-Rich takasının en önemli artısı veteran bir pivot gibi gözükse de havlu sallayıcısı Blount karşılığında alınmış olması. Q-Rich henüz 29 yaşında. NBA kriterlerine göre en dinamik yaşlarında. Bu sene kontratının son senesi ve 9M$ alacak. Bu ekonomik krizde bütün takım sahipleri pantolonlarının kemerlerini 3-4 delik birden sıktığı için gelecek sene 5-6M$ görmek için ekstra oynayacağını düşünüyorum. Heat senelerdir Wade’in yükünü hafifletecek adam arıyor ve Q-Rich bu işi yapacaktır.

Arroyo

Geçen seneyi Maccabi’de istikrarsız ve başarısız bir şekilde geçirdi. Arroyo Heat’in 1 numara eksikliğini azaltabilecek bir oyuncu. NBA’de 7 yıllık tecrübesi olan Arroyo Chalmers dinlendiğinde oyıuna girip Quinn’den daha iyi oynayacağı kesin.

Shavlik Randolph

Heat’in yetersiz uzun rotasyonunda iyi süreler alabilecek ve iyi katkı verebilecek bir oyuncu. Uzun rotasyonuna zenginlik getirecektir. Aynı zamanda Magoire’dan daha genç ve sayı potansiyeli daha fazla.

PLAY -OFF Lar Başlıyor
1 sayfadaki 1 sayfası